7 Zeytin 1 İncir

7 Zeytin 1 İncir Diyeti Nedir?

Yapılan araştırmalar ve bilimin geldiği son nokta tüm besinlerin içeriklerini ve vücudumuza olan faydalarını kolaylıkla ortaya çıkartmaya yaramaktadır. Zeytin ve incirin faydaları da birçok kez araştırılmış ve her ikisinin de oldukça güçlü bir antioksidan olduğu ortaya çıkmıştır. Bunun yanı sıra vücudu gün boyu temizlediğinden ve hücrelerin yenilenmesine yardımcı olduğundan dolayı zeytinde yıllardır bir besin olarak kullanılmaktadır.

7 zeytin 1 incir diyeti nedir? Bu diyet zorlanmadan uygulanabilir mi? Zeytin neden önemlidir? Gibi sorularınıza cevap vereceğimiz 7 zeytin 1 incir diyetinin nasıl yapıldığını yazımızı okumaya devam ederek öğrenebilirsiniz.

7 zeytin 1 incir diyeti tüm diyetler arasında sağlık bakımından ve uygulanması açısından kolay ve uygulanabilir diyetlerin başında gelmektedir. Yapımı oldukça basit ve tüketim açısından da kişileri zorlamadan yapılan bir diyettir. Kuru meyvelerin tüketimleri meyveler bakımından değişkenlik gösterebilir ve kişiler arasında da kuru meyve tüketimi farklılık gösterir.

Bazı kişiler kuru meyve tüketimini severken bazıları ise yaş meyveyi daha fazla tüketmektedir. Bundan dolayı kuru olmasa da yaş inciri de bu diyette kullanabilirsiniz. Sabahları aç karnına kahvaltınızı 7 zeytin 1 incir ile yaparak başlayacağınız diyeti 21 gün kadar uygulamanız gerekir. Daha sağlıklı bir diyet için akşamları yemeğinizi erken yiyerek birkaç saat sonra yine 7 zeytin 1 incir daha tüketebilirsiniz.

7 Zeytin 1 İncir Zayıflatır mı?

7 zeytin 1 incir diyetinden inciri kuru kullanmanız daha faydalı olacaktır. Bunun nedeni ise kuru incirin az kalorili meyveler arasında yer aldığı bilinmektedir. Kuru meyve kategorisinde yer alan meyveler arasında en çok beğenilen meyve olması da bir nevi avantaj sayılmaktadır.

7 zeytin 1 incirin kilo vermeye yardımcı olmasının nedenleri arasında ise;

  • Kalorisinin düşük olması,
  • Kolaylıkla sindirilmesi,
  • 1 adet incirin 49 kalori olması

7 Zeytin 1 İncir Ne Zaman Etkisini Gösterir?

7 zeytin 1 incir diyeti ile zayıflamak istiyorsanız diyeti düzenli uyguladığınızda üç gün içerisinde yavaş yavaş etkisini göstererek kilo vermeye yardımcı olmaktadır. daha fazla kilo vermek istiyorsanız bu küre destek olması için egzersiz yaparak bol su tüketerek toksinlerin vücudunuzdan uzaklaşmasını sağlayabilirsiniz.

Aynı zamanda karbonhidrat tüketimini de minimum seviyeye çekmek sizin için mucizevi etkiyi kısa sürede göstermesini sağlamaktadır. Adı gençlik hormonu diye bilinen metalotionin hormonu 7 zeytin 1 incirin peş peşe yenmesinin ardından salgılandığı için kullananlar hem kilo vermekte hem de gençliğine kavuşmaktadır. Sizlerde bu basit ancak etkili kür ile istediğiniz kiloya sağlıklı bir şekilde kavuşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir