7 Zeytin 1 İncir

7 Zeytin 1 İncir Faydaları Nelerdir?

İki ayrı mucizevi meyve olan zeytin ve incir Kutsal kitapta Tin Suresinde adı geçen meyvelerden ikisidir. Peki zeytin ve incirin nelere iyi geldiğini biliyor musunuz? Neden bu kadar önemli ve tüketilmesinde ne gibi etkiler meydana geliyor isterseniz yazımızı okumaya devam ederek inceleyelim.

Bir doktorun yaklaşık 35 kilo birden vermesi ile gündeme oturan 7 zeytin 1 incir kürü son zamanlarda herkesin ilgi odağı olmayı başarıyor. Daha detaylı araştırıldığında gençlik iksiri olarak adlandırılan ve Japonların bilimsel çalışmalarına konu olan bu iki besin insanlığı fazlası ile şaşırtıyor.

Kuran’dan esinlenerek hazırlanan bu sağlıklı kür yani 7 zeytin 1 incir ayette de yer alarak sağlıklı bir yaşam için insanlara güç vermektedir. Ayrıca sağlık programlarına konuk olan Doktor Esat Başaran, 7 zeytin 1 incir üzerilik tohumu hurma yiyerek ciddi şekilde kilo verdiğini ifade etmiştir. Yapmış olduğu bu açılamaya göre 7 zeytin 1 incir üzerlik tohumu hurma zayıflama konusunda etkilidir.

Tatlı ve tuzlu olan bu besinler bir arada tüketildiklerinde vücudun geç acıkmasını sağlamaktadır. Bu besinler bağırsakları rahatlattığından kilo vermek isteyenlerin metabolizmalarını hızlandırarak yağ yakımını başlatarak kilo vermeye yardımcı olur.

Ayrıca Kuran’da da adı geçen bu yiyeceklerin, kullanan kişilerin bağışıklık sistemlerini güçlendirdiği ve daha dinç hissettirdiğini de eklemektedir. 7 zeytin 1 incir yaklaşık olarak 100 kaloriye denk gelmektedir. Bu kalori miktarı gün içerisinde ihtiyaç duyulan enerjiyi karşılayacaktır. İşte 7 zeytin 1 incirin en etkili faydaları!

Vücudu Fazlalıklardan Kurtarır

Zeytin ile incirde bulunan antioksidan maddeler, vücuda fazla gelen her şeyi yok etme görevini görmektedirler. Ödem oluşumu varsa bir ilaç etkisi göstermektedir.

Vücuda yük olan yağların yakılmasını hızlandırarak kilo vermeye yardımcı olur. Şişkinlik gibi sorunları ise kısa sürede çözerek daha rahat bir mideye sahip olmanıza olanak tanımaktadır.

Vücuttaki Tüm Hücreleri Yeniler

Beyin hücrelerinden cilt hücrelerine kadar hücre yenilenmesinde zeytin ve incir büyük rol oynar ve düzenli kullanımda gücünü gösterir. 7 zeytin 1 incir tüketerek hamilelik döneminde bebeğinizin ve kendinizin gelişimi için gerekli olan yeni hücreleri oluşturabilirsiniz.

Bu iki faydalı besin ile bedeninizin ihtiyaç duyduğu vitaminleri alabilirsiniz. 7 zeytin 1 incir tüketerek cilt lekelerine, saç sağlığın ve vücut direncine karşı daha tedbirli olabilirsiniz.

Daha Kolay Zayıflarsınız

Zayıflama konusunda da fazlası ile iddialı olan 7 zeytin 1 incir zayıflamak isteyenlere etkili çözümler sunmaktadır. Her şeyden önce metabolizma hızlandıran besinler olduklarından sağlıklı bir şekilde kilo vermenize olanak tanır. İncirde bulunan antioksidan maddeler ve zeytinde bulunan vitaminler sayesinde uzun bir süre 7 zeytin 1 incir diyetini uygulamalısınız.

Aynı zamanda 7 zeytin 1 incir tüketen kişilerin daha az açlık hissettikleri de bilinmektedir. Bu sayede gün içerisinde ihtiyacınız kadar kalori alarak kaçamaklardan kendi isteğiniz ile uzak durabilirsiniz.

Kanserli Hücre Oluşumunu Önler

Çağın en yaygın hastalıklarından olan kanserli hücreler için adete bir kalkan olan 7 zeytin 1 incir kürü, bağışıklık sistemi zayıf olan bünyelere kolaylıkla yerleşen kanserli hücreleri kesin çözüme kavuşturmaktadır.

Vücudun dirençli ve güçlü olmasını sağlayan 7 zeytin 1 incir tüm hastalıklara da kapılarını kapatmaktadır. Genellikle de meme kanseri, karaciğer kanseri hastalıklarından bu iki besin tercih edildiğinde iyileşme süresi hızlı olabilir. ilaç tedavilerine ek olarak sağlıklı beslenmede 7 zeytin 1 incir de mutlaka olmalıdır.

Vücudun Yenilenme Saatlerini Düzenler

Günde iki defa tüketilmesi gereken 7 zeytin 1 incir vücudun fonksiyonlarının düzenlenmesinde etkili olmaktadır. Saçlarınızdan tırnaklarınıza kadar sağlıklı olmayı düşünüyorsanız sizlerde deneyebilirsiniz.

Vücudunuzda ihtiyaç duyduğunuz enerjiyi, vücut fonksiyonlarınızın iyi bir şekilde çalışması için gerekli olan vitaminleri bu kürden kolaylıkla ve lezzetli bir şekilde alabilirsiniz. ayrıca 7 zeytin 1 incir nefesi açan mideyi rahatlatan bir öğün olarak da tüketilmekte ve kullanan kişilere enerji de vermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir