7 Zeytin 1 İncir

7 Zeytin 1 İncir İçindekiler Nelerdir?

7 zeytin 1 incir, beslenme ile alakalı olarak kilit kelimelerden bir tanesidir. Pek çok kişinin bildiği, bir kısmının ise yeni duyduğu 7 zeytin 1 incir mucizesi, Kuran’da bulunan bir şifayı ifade etmektedir. Omega yağ asitlerin bakımından zengin içerikteki zeytin, antioksidan meyve olan incirle birlikte tüketildiğinde sağlığınız için eşsiz yararlar doğuracaktır. Konu sağlık olduğunda doğal yöntemler ile şifa bulmak isteyenler için 7 zeytin 1 incir faydalı gıdalardır. Bu yazımızda faydalı besin 7 zeytin 1 incir’in içinde bulunan zeytin, incir, ve üzerlik otunun özelliklerinden kısaca bahsedeceğiz.

Zeytin Özellikleri

Dünyadaki en dayanıklı ağaç türünden olan zeytin içermiş olduğu Oleuropein oldukça güçlü polifenolik antioksidanlardan biri olduğundan vücutta kalsiyum elenolata çevrilmektedir. Zeytin içerisinde yer alan oleuropeinin içindeki elonoik asidin, antifungal, antiviral ve antibakteriel özellikleri bulunur. Oleuropein aynı zamanda, tedavi edici etkiye sahip olan sekoiridoit içeriği sayesinde bakterilerin hücre duvarını etkileyerek doğal yol ile bağışıklık sistemini güçlendirmekte, bağırsak emilimlerini arttırarak kabızlığı gidermektedir.

İncir Özellikleri

Doğu Akdeniz ve Güneybatı Asya’da yetiştirilen incirin geleneksel kullanımı antik çağlara dayanmaktadır. Tedavilere yardımcı özelliği ile bilinen incir içermiş olduğu protein, vitamin ve minerallerle, B1 ve B6 vitamini ve omega 3 ile omega 6 yağ asitleri sayesinde hücrelerin yenilenmesini sağlamakla beraber lif bakımından da zengin bir meyve olduğundan sindirimi kolaylaştırır, kilo alımını önler ve bedeni bakterilere karşı koruyarak kolesterolün kana karışması ile vücuttan atılmasını sağlar. İncir zayıflamak isteyenler ve sağlıklı bir şekilde kilosunu korumak isteyenler için de önemli bir besin ve enerji kaynağıdır.

Üzerlik Otu Özellikleri

Şifalı bitkiler arasında bulunan üzerlik otu inde A ve C vitamini barındırmaktadır. Glikozitler ve yağdan oluşan üzerlik otu kahverengi küçük tohumları olan ve içerisinde fosfor bulunduran bir bitki türüdür. Sindirim yollarını ve bağırsakları temizleyerek bağırsak hastalıklarının önüne geçen üzerlik otu beynin daha sağlıklı çalışmasını sağlarken unutkanlık ve Alzheimer gibi hastalıklarla savaşır ve yaşlanmayı önler. Aynı zamanda uyku sorunlarını da gideren bitki afrodizyak etkiye sahip olduğundan depresyon ve strese de iyi gelmektedir.

7 Zeytin 1 İncir Kullanım Talimatları

Pheda 7 zeytin 1 incir sabahları kahvaltıdan 30 dakika önce 1 tablet kullanılmalıdır. Akşamları ise yatmadan önce yine 1 tablet alınır. Yedi zeytin bir incir kullanım esnasında gün içinde mutlaka 2-3 litre su tüketmeniz gereklidir. Gün içerisinde ayrıca ikişer saat aralıklarla aperatif atıştırma yaparak, öğünleri yarı yarıya indirerek kullanabilirsiniz.

7 Zeytin 1 İncir Tableti Yan Etkileri

Tamamen doğal bir ürün olan 7 zeytin 1 incir üç yaş üzeri herkes tarafından rahatlıkla kullanılabilmektedir. Yedi zeytin bir incir yan etkileri ise ürün tamamen doğal olduğundan ve kullanıcılardan zarar ya da yan etki görüldü gibi şikayetler gelmemektedir. Ürünün herhangi bir yan etkisi bulunmamakla birlikte kullanıcılar da üründen fazlası ile memnundur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir